Home , HABER ARŞİVİ , Yerel Haberler , 9. Nurhak Kültür Şenlikleri Yapıldı

9. Nurhak Kültür Şenlikleri Yapıldı

9. Nurhak Kültür Şenlikleri Yapıldı
9. Nurhak Kültür Şenlikleri Yapıldı 9. Nurhak Kültür Şenlikleri Yapıldı

Nurhak Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Nurhak Kültür Şenlikleri, büyük bir katılımla yapıldı.

Nurhak Kültür Şenlikleri

Nurhak Lisesi bahçesinde düzenlenen şenliği yurt içi ve yurt dışından da çok sayıda vatandaş katılırken, bu yılki şenlikler; büyük halk ozanı Neşet Ertaş anısına gerçekleştirildi.

Şenliklerin açış konuşmasını yapan Nurhak Belediye Başkanı Ahmet Akkuş, ilçeye önemli yatırımlar kazandırdıklarını ifade ederek, 9 yıldan beri düzenledikleri şenliklerin de birleştirici ve kucaklaştırıcı olduğuna değinerek, katılan herkese teşekkür etti.

Nurhak Adliyesi’nin kapatıldığına dikkat çeken Başkan Akkuş, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“İlçemizde kanalizasyon sorunu vardı, bunları sağır sultana bile duyurdum. Hep birlikte kazmayı vurduk. Belediye binası yanında bulunan petrol istasyonu mazi oldu, belediye arkasında bulunan greyderi yaptırarak, kış aylarında yolları açtık. Eski çöp bidonlarını kesip ahır yapıyordunuz, ben modern çöp bidonları ve kamyon aldım, kuzularınıza karşı suç işledim. Belediyenin zemin katında biriken su yüzünden yüzme bilmeyen personel giremez yazısını kaldırdım, özür dilerim. ‘Bankası olmayan ilçemize hoş geldiniz’ solanıyla Başbakanın deyimiyle ilçemize faiz lobisi gelmesine vesile oldum, özür dilerim.”

Konuşmaların ardından; Dertli Divani, Gülcihan Koç, Gülşen Altun, Emrah Mahsuni, Mustafa Kılçık, Hasret Tatar, Grup Umuda Ezgi, Nurhak Genç Zakirler ve Nurhak İhtiyar Zakirler sırayla sahne aldılar.

Nurhak Haberleri

İlginizi çekebilir...

Elbistan Demircilik'te bulunan Kaypakkaya çeşmesi yıkıldı

Elbistan Demircilik’te bulunan Kaypakkaya çeşmesi yıkıldı

Elbistan’ın Demircilik kasabasında bulunan ve 1976 yılında Devrimci Halkın Birliği-DHB’li gençler tarafından yaptırılan ve köylülerin ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir