Home , HABER ARŞİVİ , Genel Haberler , AK-EL Vakfı’ndan Kobanêlilere 800 adet elektrikli soba yardımı

AK-EL Vakfı’ndan Kobanêlilere 800 adet elektrikli soba yardımı

Akçadağ-Elbistan Kültür ve Sağlık Vakfı, Suruç’ta Kobanêlilerin yaşadığı çadır kentlere bir TIR dolusu yardım gönderdi. AK-EL Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Han Tüzel ile kadın komisyonu üyelerinden oluşan heyet toplanan yardımları Suruç Belediye Eşbaşkanı Zuhal Ekmez’e teslim etti.

AK-EL Vakfı'ndan Kobanêlilere 800 adet elektrikli soba yardımı 1
AK-EL Vakfı’ndan Kobanêlilere 800 adet elektrikli soba yardımı

Suruç’a Türkiye ve Kürdistan’ın dört bir yanından yardımlar gelmeye devam ediyor. Kışın gelmesi ve soğukların kendini hissettirmesiyle birlikte çadır kentlerde ısınma ihtiyacı da öne çıktı. Vakıf bu yöndeki talep üzerine 800 adet yağlı petekli radyatör, 30 koli giyim eşyası ve oyuncak getirdi.

‘ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

IŞİD saldırıları karşısında ve Kobanê konusunda Türkiye’de önemli bir duyarlılığın ortaya çıktığını belirten AK-EL Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Han Tüzel,  “İnsanlar bizim de beklentilerimizi aşan bir şekilde kampanyamıza katıldı. Kobanê’de insanlar sadece kendi topraklarını savunmuyor. Katil sürüsüne karşı insanlığın bütün ilerici değerlerini savunan, çok onurlu bir mücadele veriyorlar. Biz de batıda bu mücadeleye destek olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ANLAMLI DESTEK

Suruç Belediye Eşbaşkanı Zuhal Ekmez de, “Belediyemizin olanakları sınırlı. Ölümden, savaştan kaçarak buraya sığınan Kobanêlilerin ihtiyaçlarını dayanışma ve yardımlarla sağlamaya çalışıyoruz. Birçok gönüllü canını dişine takarak çabalıyor. Bu nedenle sizin bu desteğiniz de bizim için çok anlamlı” dedi.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...