Home , Albüm Tanıtımı , ‘Aleviler’e Kalan’ Albümü Kalan Müzik’ten Çıktı!

‘Aleviler’e Kalan’ Albümü Kalan Müzik’ten Çıktı!

Alevi-Bektaşi Müziği’nin en çok bilinen eserlerinin usta ve genç kuşak sanatçılar tarafından yorumlandığı ”Aleviler’e Kalan’’ albümü Kalan Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenilerine sunuldu.

Aleviler’e Kalan
Aleviler’e Kalan

Ahmet Aslan, Cengiz Özkan, Erdal Erzincan, Kardeş Türküler, Musa Eroğlu, Şevval Sam, Tolga Sağ, Ali Rıza Albayrak, Hüseyin Albayrak, Ayfer Vardar, Karapaks, Vedat Yıldırım ve daha birçok sanatçı, müzik dinleyicilerinin hafızalarına kazınmış 35 Alevi-Bektaşi müzik eserini bu albüm için yeniden yorumladı. Farklı düzenleme anlayışlarının buluşmasıyla oluşturulan “Aleviler’e Kalan” albümü, bugüne kadar yapılan en kapsamlı Alevi-Bektaşi müziği seçki albümü olma özelliğini taşıyor. İki Cd’den oluşan ”Aleviler’e Kalan’’ albümünde  hafızalarda yer alan  ‘Bugün Bize Pir Geldi’den ‘Ötme Bülbül’e, ‘Dı Be’den ‘Ali’yi Gördüm’e, ‘Duaz-ı İmam’dan ‘Haydar Haydar’a, ‘Hubyar Semahı’ndan ‘Gelin Canlar Bir Olalım’a 35 Alevi-Bektaşi  müzik eseri sevilen sanatçılar tarafından yeniden yorumlandı.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...