Home , Manset Haberler , Demircilik’te festival yapıldı

Demircilik’te festival yapıldı

6. Demircilik Kültür Sanat Festivali ve Pir Sultan Abdal Heykeli açılış töreni, geniş bir katılımla gerçekleşti.

Demircilik’te festival yapıldı
Demircilik’te festival yapıldı

Daha önce 9 Ağustos 2015 günü yapılacağı açıklanan ancak, yaşanan devlet saldırıları nedeniyle ertelenen 6. Demircilik Kültür Sanat Festivali, Pir Sultan Abdal Heykeli’nin açılış töreni ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan festivalin açılış konuşmasını yapan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Demircilik Şubesi başkanı Hacı Temur, festivali geleneksel hale getirdiklerini ve her yıl düzenlediklerini ifade edip, destek veren herkese teşekkür etti.

Pir Sultan Abdal heykelinin açılış töreni Koluaçık Hacı Sultan Ocağı Dedesi Turan Koluaçık’ın konuşmasının ardından sona erdi.

Konuşmaların ardından heykelin yapılmasında emeği geçenlere ve derneğe katkıda bulunanlara plaket verildi.

Festivalin akşam bölümünde ise yöresel sanatçılar sahne aldılar. Festivale katılanlar söylenen türkülerle gönüllerince eğlendiler.

Düzenlenen festivale CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, CHP Elbistan İlçe Başkanı Naci Göçmen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Doğu İlleri Şube Sorumlusu Songül Tunçdemir, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Salman Akdeniz, Elbistan Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Alirıza Cimikoğlu, Koluaçık Hacı Sultan Ocağı Dedesi Turan Koluaçık ve çok sayıda davetli katıldı.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...