Home , Manset Haberler , Elbistan, havası en kirli merkezler arasında 8. sırada

Elbistan, havası en kirli merkezler arasında 8. sırada

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki hava kalitesi izleme istasyonları aracılığı ile gerçekleştirdiği hava kalitesi istatistiklerinin 2013 yılı Aralık ayına ait verilerini 7 Şubat 2014 tarihi itibarı ile açıkladı. 

Elbistan, havası en kirli merkezler arasında 8. sırada
Elbistan, havası en kirli merkezler arasında 8. sırada

Açıklanan istatistiğe göre Elbistan , Türkiye’nin havası en kirli merkezleri arasında 8. sırada yer aldı.

En yüksek Partiküler Madde (PM10) ortalaması Bolu istasyonunda, Kükürtdioksit (SO2) ortalaması ise Şırnak istasyonunda ölçüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2013 Aralık ayına ait hava kalitesi istatistikleri şöyle:

“En yüksek Partiküler Madde (PM10) ortalaması Bolu istasyonunda, Kükürtdioksit (SO2) ortalaması ise Şırnak istasyonunda ölçüldü. 2013 yılı Aralık ayında PM10 ortalamalarının en yüksek bulunduğu hava kalitesi izleme istasyonları sırasıyla Bolu, Düzce, Manisa, Iğdır, Isparta, Muş, Siirt, Kahramanmaraş (Elbistan), Muğla 1 ve Denizli 1’dir. SO2 ortalamalarının en yüksek bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Şırnak, Muğla 2 (Yatağan), Hakkari, Tekirdağ, Muğla 1, Denizli 1, Afyon, Yozgat, Bitlis ve Siirt’tir.”

Elbistan Haber
Elbistan Haber

Elbistanın Sesi

Elbistan Haber

İlginizi çekebilir...

İbrahim Çoban (Atakan Mahir)

HPG komutanı Çoban, Elbistan’ın Aktil köyünde son yolculuğuna uğurlandı

Dersim’de 11 Ağustos günü şehit düşen HPG komutanlarından İbrahim Çoban (Atakan Mahir), dün Elbistan’ın Aktil ...