Home , Manset Haberler , Elbistan’da 8 Mart Etkinlikleri

Elbistan’da 8 Mart Etkinlikleri

Nurhak ‘ta  8 Mart kapsamında etkinlikler düzenleniyor. Aralarında BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak’ın da bulunduğu kitle, 9 Ocak 2013 günü Paris’te katledilen Kürt kadın siyasetçi Fidan Doğan’ın mezarını ziyaret etti.

Elbistan'da 8 Mart Etkinlikleri
Elbistan’da 8 Mart Etkinlikleri

BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, önce HDP Nurhak seçim bürosunu ziyaret etti, Nurhak Belediyesi Eşbaşkan adayları Ali Orak ve Güllü Bulut, BDP Gölbaşı Belediyesi Başkan adayı Abdurrahman Tekküpeli ile görüştü. Adaylara seçim çalışmalarında başarı dileklerini ileten Selma Irmak, seçimi kazanmak için ellerinden gelen her tür destek ve dayanışmayı vereceklerini ifade etti.

DOĞAN’IN MEZARI ZİYARET EDİLDİ

HDP Elbistan Kadın Meclisi’nin 8 Mart programı kapsamında düzenlenen ziyarete, Irmak’ın yanı sıra, Nurhak Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ali Orak ve Güllü Bulut, Dulkadiroğlu Belediyesi Başkan Adayı Metin Gönülşen, Elbistan Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ayşe Nur Vaizoğlu ve Hüseyin Yıldırım, Maraş Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Salih Baykal, BDP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tekküpeli, BDP MYK üyesi Gülçin İsbert, HDP PM üyesi İbrahim Sinemillioğlu, ESP MYK üyesi Hilmi Toy, SKM üyeleri, HDP ve BDP il ve ilçe yöneticileri de katıldı.

Saygı duruşunun ardından yapılan konuşmalarda, Paris katliamı kınanırken, hesabının mutlaka sorulacağı belirtildi.

BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak ise, katliamda Türk devleti kadar Fransa devletinin de parmağı olduğunu ve Fidanların kanlarında elleri olduğunu söyledi. 8 Mart kutlamalarına Fidanları anarak başladıklarını belirten Irmak, “Onlara verdiğimiz özgürlük sözünü, özgür yaşam ve özgür ülke sözünü tutacağız ve bir gün onlara bunun müjdesini getireceğiz” dedi.

Mezar ziyaretinden sonra Diyarcan Düğün salonunda bir etkinlik düzenlendi.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...