Home , Manset Haberler , Elbistan`da HDP seçim bürosu açıldı

Elbistan`da HDP seçim bürosu açıldı

HDP Maraş Milletvekili adayları, Elbistan İlçesi’nde ilk seçim bürosunun açılışını yaptı.

Elbistan`da HDP seçim bürosu açıldı
Elbistan`da HDP seçim bürosu açıldı

Önümüzdeki 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri için HDP tarafından Maraş’ta aday gösterilen Aziz Tunç, Ayşe Nur Vaizoğlu, Emre Genç ve Meryem Yıldız Elbistan’da partililer tarafından karşılandı. İlçe çıkışında karşılanan adaylar, uzun bir araç konvoyu ile ilçeye girdi. HDP‘li adaylar ilk olarak Cumhuriyet Mahallesi seçim koordinasyon bürosununun açılışını yaptı. Ardından da HDP Maraş Milletvekili adayları seçim bürosu önünde toplanan kalbalığa tanıtıldı. Yapılan tanıtımın ardından Milletvekili adayları kısa bir konuşma yaptı.

Milletvekili adayı, araştırmacı yazar Aziz Tunç konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

”Başkan olma iddasıyla üzerimize gelen bunu sağlamak için bize baskı uygulayan deyim yerindeyse saltanatını sürdürülmesini isteyen hiç kimseye izin vermeyeceğiz. Eğer bu topraklarda IŞİD in kan dökmesini istemiyorsak bu topraklar emekçilerin cehennemi haline gelmesini istemiyorsak ekolojinin bozulmasını istemiyorsak HDP mecliste olmalıdır. Bütün gücümüzle bütün enerjimizle bunu sağlamak için çalışacağız, provakasyonlara gelmeyeceğiz. Bizler kazanmanın ön günündeyiz. Kökleri tarihten gelen bir hareket olarak, kazanmayı hak ediyoruz ve kazanacağız.”

Bugün sabah saatlerinde HDP Genel Merkezi’ne pompalı tüfeklerle yapılan saldırıyı kınayarak konuşmasına başlayan Milletvekili adayı Ayşe Nur Vaizoğlu: ‘’Provakatif her türlü girişimi boşa çıkaracaklarını söyledi. Savaşın acısını çekenler olarak, barış ve huzur özlemi çekiyoruz. Bu özlemi gerçeğe dönüştürecek olan partinin adı HDP’dir. Savaş isteyen, ötekileştiren, farklı olanı yok sayanlara karşı HDP de birleşmeliyiz. Umut ediyorum ki bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz HDP Ebistan seçim bürosu 8 Haziran da umudun ve coşkunun adresi olacak, zaferimizi halaylarla kutlayacağız.

Milletvekili adayı Emre Genç’te bir konuşma yaptı.
Konuşmasına Ağrı da halka karşı, Roboski’de katırlara yönelik saldırıları kınayarak başlayan Genç, ‘’ Ne yaparsanız yapın HDP’nin iktidar yürüyüşünü engelleyemeyeceksiniz’’ dedi. HDP’nin içinde herkese yer var ancak, hırsızlara, yolsuzlara, kadın ve alevi düşmanlarına yer yok. Genç bir yoldaşınız olarak, size şunun sözünü veriyorum, ben bir Türk olarak Kürt halkının haklarını savunacağım. Bir alevi haksızlığa uğruyorsa onun yanında yer alacağım. Hepinizden isteğim de budur. Kim haksızlığa uğruyorsa orada olmalıyız ve birlikte mücadele etmeliyiz.”

Yine milletvekili adayı Meryem Yıldız, HDP Maraş il eşbaşkanı Erhan Yapıcı ve HDP Elbistan eşbaşkanı Hüseyin Yıldırım’ın da bir konuşma yaptığı proğram partililerin coşkulu halayları eşliğinde son buldu.

İlginizi çekebilir...

Gergeryan arşivi 1915’e ışık tutacak

ABD’de Clark Üniversitesi, Prof. Taner Akçam’ın yönetiminde çok önemli bir projeyi hayata geçiriyor.Ermenilerin sürgün ve ...