Home , Manset Haberler , Elbistan’da HDP’nin seçim bürosunun bayrakları faşistlerce yakıldı

Elbistan’da HDP’nin seçim bürosunun bayrakları faşistlerce yakıldı

Elbistan’da , HDP’nin Cumhuriyet mahallesi’nde bulunan seçim bürosunun önüne asılan parti bayrakları faşistlerce yakıldı.

Elbistan'da HDP'nin seçim bürosunun bayrakları faşistlerce yakıldı
Elbistan’da HDP’nin seçim bürosunun bayrakları faşistlerce yakıldı

7 Haziran’a kısa süre kala HDP’ye dönük saldırılar bitmiyor. Partinin Elbistan Cumhuriyet mahallesi’nde bulunan seçim bürosunun önüne asılan çok sayıda ki parti bayrakları, dün gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından sökülüp, yakıldı.

Saldırıyla ilgili, büroya gelen Polislerin ise bir kaç fotoğraf çekip ‘şikayetçiyseniz dilekçe yazıp bize getirmeniz gerekli’ diyip bürodan ayrıldığı bildirilirken, HDP Elbistan İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Yıldırım, saldırganların çok sayıda direğe astıkları bayrakları tek tek kopararak yolun ortasında yaktığını söyledi.

Erken saatte yanmış bayrakları partililerin görüp kendisine haber verdiğini söyleyen Yıldırım, Seçime 3 gün kala yapılan bu provakasyonu kınadığını belirtirken, partilileri de dikkatli olunması konusunda uyardı. ‘Bu saldırılarla bizi yıldırabileceklerini düşünüyorlar. Geçen günlerde de ilçe binamızın kapısına bir siyasi partinin sembolü çizildi. Şu bilinmelidir ki bizi provakosyona çekemiyecekler. Bizardan partili arkadaşlarımızla daha çok daha sağlam bir şekilde renkli bayraklarımızı buraya asacağız ve en güzel cevabı da 7 Haziran’da sandıkta vereceğiz ‘ dedi.

Elbistan Haber

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...