Home , Manset Haberler , Elbistan’da Kobanê eylemine faşist saldırı

Elbistan’da Kobanê eylemine faşist saldırı

Elbistan’da, aralarında YDK, YDG, Partizan, EMEP, HDP’nin bulunduğu kitle, Kobanê saldırılarını ve TC Devleti’nin estirdiği terörü protesto etmek için Demircilik Durağı’nda saat 16.00’da basın açıklaması yaptı.

Okurumuzun bize verdiği bilgiye göre; yapılan basın açıklamasının ardından kitle dağılırken, faşist bir grup kitleye saldırdı. HDP binasının olduğu sokakta gerçekleştirilen saldırıda MHP’li olduğu düşünülen faşist grup soda şişeleri ve sopalarla kitleye saldırırken, polis saldırganlara hiçbir müdahalede bulunmadı.
Polisin engel olmadığı faşist grubun kitleye saldırısı saat 16.30 itibariyle devam ederken, sokağın bir ucu faşistler tarafından diğer ucu ise polis tarafından tutulmuş durumda. Kitle, saldırganlara hiçbir karşılık vermemesine rağmen polis, saldırı sonrası binaya sığınan kitlenin olay yerinden ayrılmasına müsaade etmiyor. Okurumuz, son birkaç gündür bu tür bir saldırı olacağını beklediklerini, saldırıdan polisin haberdar olmamasının mümkün olmadığını belirtti.

Kaynak: Özgür Gelecek Gazetesi

http://www.ozgurgelecek.net/manset-haberler/11612-yenileniyor-elbistanda-faist-saldr.html

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...