Home , HABER ARŞİVİ , Genel Haberler , Fidan Doğan’ın ailesinden Charlie ailelerine ziyaret

Fidan Doğan’ın ailesinden Charlie ailelerine ziyaret

Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Ocak 2013’te katledilen KNK Paris Temsilcisi Fidan Doğan’ın ailesi, Charlie Hebdo mizah dergisi katliamında hayatını kaybeden 12 gazeteciden biri olan Bernard Verlhac’ın eşi Chloe Verlhac’ı ziyaret ederek, baş sağlığı dileklerinde bulundu.

Saraların izinde genç bir kadın FİDAN DOĞAN
Saraların izinde genç bir kadın FİDAN DOĞAN

 

Aileler, katliamları yapan zihniyetin aynı olduğunu belirterek, bununla ortak mücadele edilmesi gerektiği mesajı verildi.

9 Ocak 2013’te Paris’te PK kurucularından Sakine Cansız ve Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez ile birlikte katledilen KN Paris Temsilcisi Fidan Doğan’ın ailesi, Paris’te 7 Ocak’ta mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırıda yaşamını yitiren 12 gazeteciden biri olan Bernard Verlhac’ın ailesine baş sağlığı ziyaretinde bulundu.

Fidan Doğan’ın annesi Fatma ve babası Hasan Doğan ile Fransa Kürt Demokratik Konseyi temsilcilerinden Murat Polat, dayanışma mesajında bulundu. Doğan’ın ailesi ve Polat’ı Bernard Verlhac’ın eşi Chloe Verlhac’ın yanı sıra ailesinin çok sayıda ferdi karşıladı.

Verlhac ailesi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Duygusal bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Chloe Verlhac, 9 Ocak 2013 yılında vahşi şekilde bir katledilen Kürt kadınlarından Fidan Doğan’ın ailesi ve Kürt temsilcilerinin ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Charlie Hebdo’nun eski sayılarından birisini getirerek, eşi Bernard Verlhac’ın Kürtlerle ilgili yazdığı bir makaleyi gösterdi.

“Eşim ve arkadaşları sürekli Kürtler ile dayanışma içerisindeydiler. En son Kobanê döneminde yazdıkları yazılar ve verdikleri mesajlarla Kürtlerin mücadelesinin destekçisi oldular” diye konuştu. Katliamcı zihniyete karşı mücadele edilmesi gerektiğini de vurgulayan Verlhac, devamla şunları söyledi: “Ben ilk günler çok ağladım. Ama ağlamak çözüm değil. Hepimiz bir olup bu zihniyete karşı dik durup, mücadele etmeliyiz.”

‘TÜRKİYE KATİLELRİ BESLİYOR’

Aile bireyleri, Türkiye Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun dün Paris’te yapılan yürüyüşe katılımını da sert bir dille eleştirerek, “Hem katilleri  besliyorlar, Hem de böylesi bir yürüyüşe katılıyorlar” diyerek tepki gösterdi. Konuşmalarıyla Verlhac ailesini teselli eden Fidan Doğan’ın annesi Fatma Doğan ise “Siz eşinizi ben de kızımı kaybettim. Acımız birdir. Bu anlayış ve zihniyete karşı birleşmemiz gerekiyor” dedi.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...