Home , Manset Haberler , HDP Elbistan Belediye Başkan Adayı Ayşenur Vaizoğlu

HDP Elbistan Belediye Başkan Adayı Ayşenur Vaizoğlu

Ayşenur Vaizoğlu
Ayşenur Vaizoğlu

Halkların Demokratik Partisi ( HDP ), 30 Mart yerel seçimlerinde Elbistan Belediye Başkan Adayı olarak Ayşenur Vaizoğlu ’nu gösterdi.

Malatya Caddesi üzerinde halaylarla Elbistan Belediye Başkan Adayları Ayşenur Vaizoğlu’nu karşılayan partililer, çeşitli sloganlar atarak sevinç gösterisi yaptılar.

Cadde üzerinde kendini karşılamaya gelen partililere desteklerinden dolayı teşekkür eden Ayşenur Vaizoğlu ise, kadın elini Elbistan Belediyesi üzerinde en iyi şekilde göstereceklerini söyledi.

Elbistan’ın sorunlarını bildiğini anlatan Vaizoğlu, “sosyalistler, aleviler suniler, Kürtler, dindarlar, ateistler, sendikacılar, yazarlar, müzisyenler, bu topluma ait olan ne kadar renk varsa baskı altında vatandaş olarak bir bütün olmak için bir araya geldik. Ezilenden, yok sayılandan, emekten, özgürlükten, barıştan ve demokrasiden yana olanlar haksızlıkları ve baskıyı aşır, barış içerisinde bir toplum kurmak için bir araya geldik.

Halktan, ezilenden, yok sayılandan, emekten, özgürlükten, adaletten yana olanların, yeni bir toplum kurma hayali bizi bir araya getirdi. İnsanlık tarihi bir mücadeleler tarihidir. Bu mücadelenin en önemli ortak değerleri eşitlik ve adalet anlayışıdır. Bu ortak değerler çerçevesinde bugünün dünyasında toplumların ırkçı, militarist, milliyetçi anlayışa karşı mücadele etmesi büyük önem taşıyor” dedi. Ayrıca bölgeye özel yapılması düşünülen projelerden bahsetti.

 

Elbistan Belediye Başkan Adayı  Ayşenur Vaizoğlu
Elbistan Belediye Başkan Adayı Ayşenur Vaizoğlu
Elbistan Belediye Başkan Adayı  Ayşenur Vaizoğlu
Elbistan Belediye Başkan Adayı Ayşenur Vaizoğlu

 

İlginizi çekebilir...

İbrahim Çoban (Atakan Mahir)

HPG komutanı Çoban, Elbistan’ın Aktil köyünde son yolculuğuna uğurlandı

Dersim’de 11 Ağustos günü şehit düşen HPG komutanlarından İbrahim Çoban (Atakan Mahir), dün Elbistan’ın Aktil ...