Home , Manset Haberler , HPG gerillası Gümüş Elbistan’da son yolculuğuna uğurlandı

HPG gerillası Gümüş Elbistan’da son yolculuğuna uğurlandı

“Şengal’i çetelerden temizleme hamlesi”nde yaşamını yitiren HPG gerillası Başar Gümüş’ün (Argeş Engizek) cenazesi kitlesel törenle memleketi Elbistan’a bağlı Yazıtopallı Köyünde defnedildi.

HPG gerillası Gümüş Elbistan’da son yolculuğuna uğurlandı 1
HPG gerillası Gümüş Elbistan’da son yolculuğuna uğurlandı

Şengal’de DAİŞ çetelerine karşı verilen savaşta yaşamını yitiren 4 HPG gerillasından biri olan Argeş Engizek kod adlı Başar Gümüş memleketi Maraş’a bağlı Elbistan’ın Yazıtoplallı köyünde toprağa verildi. Gümüş’ün cenazesi Darıca Cemevi’nde yapılan törenin ardından, öğle saatlerinde Elbistan, Nurhak, Afşin, Ekinözü, Kürecik ve Malatya’dan gelen yüzlerce kişi tarafından alınarak kendi köyü Yazıtopallı’da defnedildi.

Gümüş’ün cenazesi, yüzlerce kişi tarafından omuzlara alınarak ” Bijî Serok Apo”,” Şehid namirin”, ” Ey şehid xwuna te arde namina” ve “Bijî berxwedana Şengal” sloganlarıyla köy mezarlığına kadar taşındı. HDP PM Üyeleri İbrahim Sinemillioğlu ve Ayşe Nur Vaizoğlu ile MEYA-DER yöneticilerinin de katıldığı törende HPG gerillası Gümüş’ün babası BDP Elbistan eski ilçe başkanı Hüseyin Gümüş ve HDP PM üyeleri birer konuşma yaptı.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...