Home , Manset Haberler , Kullar’da seçim bürosu açıldı

Kullar’da seçim bürosu açıldı

HDP Nurhak Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ali Orak ve Güllü Bulut, Nurhak’a bağlı Kullar Beldesi’nde büro açtı.

Nurhak'ta meclis toplantısı yapıldı
Nurhak’ta meclis toplantısı yapıldı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçim çalışmaları kapsamında Nurhak’a bağlı Kullar Beldesi’nde büro açtı.

Açılışa Belediye Eşbaşkan Adayları Ali Orak ve Güllü Bulut ile encümen adayları katıldı.

Orak, HDP ‘nin sosyalistlerden antikapitalist Müslümanlar’a, Kürtlerden çevrecilere kadar çok sayıda örgüt ve bağımsız bireyler tarafından kurulduğunu anlattı.

HDP’nin herkesin eşit şekilde faydalandığı yerel yönetim anlayışını benimsediğinin altını çizen Orak, “Yerinden ve yerelden yönetimi benimsiyoruz” dedi.

Orak şöyle konuştu: “Bugüne kadar halkımız ne çektiyse, rantçılardan, yandaşlardan çekti. HDP’li belediyeler olarak asla rantçılığa ve yandaşlığa izin vermeyeceğiz. Halkların taleplerini dikkate alarak, halkı birleştireceğiz. Önce eşit olacağız, ayrım yapmayacağız. Alevi Sünni ile Sünni Alevi ile eşit olacak” diye konuştu.

Belgeleriyle ortaya saçılan rüşvet ve yolsuzluklara dikkat çeken Orak, “12 yıldır bu ülkeyi birlikte talan edenlerden, 30 Mart’ta hesap soracağız” dedi.

Belediye olarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren Orak, “Her beldeye kendi kültürünü tanıtan, geliştiren kültür merkezleri yapılacak, festivaller düzenlenecek. Kullar’a Nurhak’ın, Nurhak’a Kullar’ın kültürünü dayatmayacağız” dedi.

Bulut da, belediye yönetimi ve karar alma mekanizmalarının tüm kademelerinde tam eşitliğin sağlanacağını belirtti, “Mahalle meclislerinde kadın temsiliyetinin yüzde 50 oranında olmasını sağlayacağız. Erkek egemen zihniyetinin bir sonucu olarak şiddete maruz kalan kadınlara psikolojik ve sosyal destek sunmak için merkezler kuracağız” diye konuştu.

Adayların konuşmasının ardından Kullar Beldesi halkı, sorular sordu, adaylar yanıtladı.

Etkin Haber Ajansı

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...