Home , Manset Haberler , Maraş anmasına yasak kararı!

Maraş anmasına yasak kararı!

Faşist TC çıkardığı “yeni güvenlik” yasaları eşliğinde en demokratik eylemler, basın açıklamaları, mitingleri adım adım yasaklamaya başladı.

Maraş anmasına yasak kararı!
Maraş anmasına yasak kararı!

Maraş Valiliği Maraş katliamını protesto etmek ve katliamda yaşamını yitirenleri anmak amacıyla yapılacakı eylemi yasakladı.

21 Aralık günü yapılacak eylemi yasaklayan Maraş Valiliği, : “21 Aralık 2014 Pazar günü 11.00-14.00 saatleri arasında TCDD Gar Meydanında, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında; 1978 yılında yaşanan ‘Maraş Olayları Sırasında Hayatını Kaybedenleri Anma’ konulu yürüyüş ve açık hava toplantısı ile ilgili müracaat Valiliğimizce değerlendirilmiş olup 1978 yılında İlimizde yaşanan olaylar toplumun tüm kesimleri tarafından kınanmaktadır. Bir daha bu tür olayların yaşanmaması tüm milletimizin en büyük arzusu olmakla birlikte, toplumsal barış ve huzurun korunması da devletimizin görevidir.

Aradan geçen süreçte İlimizin tüm kesimlerinde oluşan, huzur ve barış sürecini zedeleyecek her tür hareketlerden kaçınmak hepimizin görevi ve sorumluluğu olmalıdır. Bu yıl yapılmak istenen toplantı ve yürüyüşünün tertip edenlerinde iyi niyetini aşıp, kontrolden çıkarak suça evrilebileceğini, bu tür olayların İlimizde bir daha yaşanmaması ve hiç kimsenin arzu etmeyeceği durumların meydana gelmemesi için söz konusu toplantı ve gösterinin yasaklanması Valiliğimizce uygun görülmüştür” şeklindeki açıklaması ile eylemi yasakladığı duyurarak yapılacak basın açıklamalarını yasaklamanın adımlarını hızlandığı gösterdi.

Müslüm Doğan “Her koşulda maraş2ta gar Meydanında olacağız”

DİHA’ya konuşan PSAKD Genel Başkanı Müslüm Doğan Vali ile bir görüşme yaptığını, Valiliğin kendilerine “güvenlik” gerekçesiyle geldiğini belirterek, mitingin yasaklanmasının AKP hükümetinin Alevilere olan samimiyetsiz yaklaşımını bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

Doğan, AKP hükümetinin katliamlarla yüzleşmek gibi bir derdiğinin olmadığını, her koşulda 21 Aralık’ta Gar Meydan’ında olacaklarını ve 36. yılında katliamı lanetleyeceklerini ifade etti.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...