Home , Manset Haberler , Maraş BDP İl Örgütü Binasına Girmeye Çalışan Irkçı Grup Dağıtıldı

Maraş BDP İl Örgütü Binasına Girmeye Çalışan Irkçı Grup Dağıtıldı

Maraş BDP İl Örgütü Binasına Girmeye Çalışan Irkçı Grup Dağıtıldı
Maraş BDP İl Örgütü Binasına Girmeye Çalışan Irkçı Grup Dağıtıldı
BDP Maraş İl Örgütü’nün 2. Olağan Kongresi ile yeni yönetimini belirlemesi ardından parti binası ırkçı bir grup tarafından kuşatılarak, parti binasına girilmeye çalışıldı.

Maraş Valiliği’nin hemen karşısında 2. Olağan Kongre ile yeni yönetimini belirleyen BDP Maraş İl Örgütü, ırkçı bir grup tarafından sarıldı. Çok sayıda partilinin katılımı ile öğlen saatlerinde yapılan kongrenin ardından kitlenin partiden ayrılmasının hemen sonrasında yaklaşık 300 kişilik ırkçı bir grup tarafından BDP binası kuşatıldı. [pullquote]Maraş Valiliği’nin hemen karşısında bulunan Azvural Pasajı’nın birinci katında bulunan BDP İl Örgütü’nün önünde toplanan faşist grup, ırkçı sloganlar atmaya başladı.[/pullquote] Sayıları giderek artan kalabalığa karşı içeride bulunan 5 BDP’li linç tehlikesine karşı kapı ve pencereleri kapatarak kendilerini korumaya çalışıyor.
Bugün yapılan kongrede yeniden BDP İl Başkanlığı’na Metin Gönülşen seçildi.

Binanın içinde mahsur kalan 5 BDP’li, yaşanan durumu BDP Maraş il Başkanı Metin Gönülşen’e bildirmişti.

BDP’lilerin polislerle görüşmesi ardından müdahaleye hazırlanıldığını gören grup binanın önünden ayrıldı. Grubun dağılmasından sonra içeride kalan 5 BDP’li binadan çıktı.

İlginizi çekebilir...

Gergeryan arşivi 1915’e ışık tutacak

ABD’de Clark Üniversitesi, Prof. Taner Akçam’ın yönetiminde çok önemli bir projeyi hayata geçiriyor.Ermenilerin sürgün ve ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir