Home , Manset Haberler , Maraş kent merkezindede katledilenler anıldı

Maraş kent merkezindede katledilenler anıldı

Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği’nde bir araya gelen yüzlerce kişi, Maraş katliamında yaşamını yitirenleri, Erenler Cemevi’ne kadar yaptığı yürüyüşle andı.

Maraş kent merkezindede katledilenler anıldı 1
Maraş kent merkezindede katledilenler anıldı 1

Aralarında Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Derneği, Avrupa Alevi Federasyonu gibi dernek ve kurumlarının da olduğu Alevi örgütlerinin çağrısıyla 19-26 Aralık 1978 Maraş katliamını lanetlemek ve katliamda yaşamını yitirenleri anmak amacıyla Erenler Kültür ve Dayanışma Derneği önünde bir araya gelen yüzlerce kişi, Erenler Cemevi’nin yapımının sürdüğü inşaat alanına yürüyerek katledilenleri andı. Katledilenlerin yakınları ile yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte, katledilenlerin fotoğraflarının bulunduğu “Maraş katliamını unutmadık unutturmayacağız” yazılı pankart ile kırmızı karanfiller taşındı.

Yürüyüşte “Maraş’ı unutmak ihanettir”, “Katil devlet hesap verecek” ve “Faşizme karşı omuz omuza”, Şehid namirin” sloganları atıldı. Yürüyüşün ardından Cemevi alanına gelen kitle, burada bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, Gönül Duası okudu. Kente gelmek isteyenlerin engellemesini protesto için burada açıklama yapmayan kitle, kente gelenlerin engellendiği Narlı Yolu’nda açıklama yapmak üzere yola çıktı.
Share on facebook Share on twitter Share on email More Sharing Services 0

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...