Home , Manset Haberler , Maraş’ta gerginlik sürüyor

Maraş’ta gerginlik sürüyor

Maraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde çıkan olayların ardından ülkücü grupların Kürt ve sosyalist öğrencilere dönük linç saldırılarıiki gündür devam ediyor. Kürt ve sosyalist öğrencilerin evlerine yönelik dün akşam gerçekleştirilen saldırılarda yaralanan 9 öğrenciden biri, kontrol için gitttiği hastanede bir kez daha kalabalık bir ülkücü grubun saldırısına maruz kaldı.

Maraş'ta gerginlik sürüyor
Maraş’ta gerginlik sürüyor

Maraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampusu’nda ülkücüler ile Kürt ve sosyalist öğrenciler arasında dün başlayan olaylar sonrası Kürt ve sosyalist öğrencilere yönelik başlayan saldırı ve linç olayları ikinci gününde hala devam ediyor. Üniversite kampüsünde dün öğlen saatlerinde yaşanan kavganın ardından akşam saatlerinde Kürt ve sosyalist öğrencilerin evlerine yönelik saldırılar gerçekleştiren ülkücü gruplar, kapılarını kırarak girdikleri evlerde kalan öğrencileri linç etti. Birçok öğrenci evine yönelik gerçekleştirilen bıçaklarında kullanıldığı saldırılarda 9 öğrenci yaralandı.

Gerçekleştirilen saldırıların ardından kaçan ülkücü ngrupların yakalanması için polise verilen eşgallere rağmen hiçbir saldırgan yakalanmadı. Polisin saldırganlara gösterdiği bu tölerans, kentte bulunan öğrencileri can güvenlikleri konusunda tedirginliğe yol açtı.

Polisin hiçbir önlem almaması üzerine öğrenciler, saldırılara vkarşı kendi güvenliklerini sağlamak için geceyi 4-5 evde bir araya gelerek geçirdi.

Can güvenliklerinin olmadığını için bugün okula yine gruplar halinde gidip gelen öğrencilerden 5’i Fen Edebiyat ve İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi arasında bulunan alanda oturdukları sırada, ortada hiçbir gerekçe yokken polislerin coplu saldırısına maruz kaldı.

Öğrencilerin can güvenliklerinin kalmadığını gösteren bir olayda bugün akşam saatlerinde yaşandı. Dünkü saldırılarda yaralanması üzerine bugün kontrol için bir arkadaşı nezaratinde yeniden Maraş Devlet Hastanesi’ne giden güvenlik nedeniyle ismini veremeyeceğimiz bir öğrenci, yine 15-20 kişilik bir ülkücü grubun saldırısına maruz kaldı. Ülkücü grup tarafından linç edilmek istenen öğrenciler, saldırganlardan canlarını zor kurtardı.

Dünden bu yana devam eden bu saldırılara karşı herhangi bir önlem alınmaması ile birlikte yaşanan bu son saldırı öğrencilerin tedirginliğini de arttırdı.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...