Home , Manset Haberler , Maraş’ta Kürt öğrencilere saldırı: 1 yaralı

Maraş’ta Kürt öğrencilere saldırı: 1 yaralı

Maraş'ta Kürt öğrencilere saldırı: 1 yaralı
Maraş’ta Kürt öğrencilere saldırı: 1 yaralı

Maraş Sütçü İmam Üniversitesi ‘nde çıkan olayların ardından ülkücü grupların, Kürt ve sosyalist öğrencilerin evlerine yaptığı saldırıda bir öğrencinin aldığı bıçak darbesi ile yaralandığı öğrenildi. Öğrenciler, saldırılar karşısında can güvenliklerinin kalmadığını belirtti.

Maraş Sütçü İmam Üniversitesi Avşar Kampusu’nda ülkücüler ile Kürt ve sosyalist öğrenciler arasında dün başlayan olaylar akşam saatlerine kadar devam etti. Akşam saatlerinde olayların son bulması ile birlikte evlerine giden Kürt ve sosyalist öğrencilerin evlerine ülkücü gruplar tarafından saldırı gerçekleştirildiği belirtildi. Ülkücü grupların 4 Kürt öğrencinin kaldığı Şeyh Adil Caddesi’ndeki evin kapısını çaldığı, sonra 5 kişinin evin içine kadar girdiği belirtildi. Saldırgan grubun öğrencilere, “Siz hangi bölümde okuyorsunuz” diye sorduğu ve aralarında, “Aradıklarımız bunlar” diye konuştukları öğrenildi.

Saldırgan grubun daha sonra kapıda duran bir öğrenciye yumrukla saldırarak, bıçak çektikleri belirtildi. Bunun üzerine öğrencilerin odaya kaçarak yardım istediği, bunun üzerine evin içine kadar giren saldırganların kaçtığı öğrenildi. Saldırgan grubun evden uzaklaşması üzerine Kürt öğrencilerin evine gelen polislerin grubun eşkalini tespit etmeye çalıştığı bildirildi. Saldırıda ismi öğrenilemeyen bir öğrencinin bıçaklama sonucu parmağından yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ayrıca ülkücü grupların başka bir öğrenci evine daha girmek istediği, öğrencilerin kapıyı açmaması üzerine evden uzaklaşarak, evin çevresinde konumlandıkları belirtildi. Kürt öğrencilere ait birçok evin etrafına ülkücü gruplar tarafından pusu atıldığı ifade ediliyor.

Dünden bu yana ırkçı saldırılar ve polis müdahaleleri sonucu toplam 9 öğrencinin yaralandığı kentte öğrenciler saldırılar karşısında can güvenliklerinin kalmadığını dile getirdi.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...