Home , Manset Haberler , Nurhak’ta MYO açılıyor

Nurhak’ta MYO açılıyor

Elbistan Meslek Yüksek Okulu’na (EMYO) bağlı olarak Nurhak’a açılan 2 bölümde eğitim görecek 60 üniversite öğrencisinin kullanacağı bina için ilçe merkezindeki bir ilkokulun tadilatına başlandı.

Nurhak’ta MYO açılıyor
Nurhak’ta MYO açılıyor

Elbistan Meslek Yüksek Okulu’na (EMYO) bağlı olarak Nurhak’a açılan 2 bölümde eğitim görecek 60 üniversite öğrencisinin kullanacağı bina için ilçe merkezindeki bir ilkokulun tadilatına başlandı.

Nurhak, bu yıl ilk defa üniversite öğrencilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Nüfusun az olması nedeni ile kurulamayan Nurhak İpek Yolu Meslek Yüksek Okulu yerine Elbistan Meslek Yüksek Okuluna bağlı olarak açılan Bilgisayar Programcılığı ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümleri 2014-2015 eğitim öğretim döneminde eğitime başlayacak.

Toplamda 60 öğrencinin eğitim göreceği bu bölümler için mekan ve bina sıkıntısını ortadan kaldırmak isteyen EMYO ve Nurhak Belediyesi’nin girişimleri sonucunda da ilçe merkezindeki bir ilkokulun kapsamlı bir tadilattan geçirilmesi kararlaştırıldı. Kısa süre önce başlayan tadilat çalışmalarının Ekim ayı başına kadar tamamlanması ve eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi planlanıyor.

EMYO Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici ve Müdür Yardımcısı Muharrem Eren de, Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş ile birlikte bu tadilat çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme sonrasında değerlendirme yapan EMYO Müdürü Doç. Dr. Hanifi Binici, Nurhak’ta başlayacak üniversite eğitiminin sorunsuz bir şekilde sürmesi için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunuı belirtti. Nurhak’ta EMYO’ya bağlı olarak açılan Bilgisayar Programcılığı ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümlerinin 30’ardan 60 kişilik kontenjanının tamamının dolduğunu belirten Binici, “Nurhak’a Elbistan Meslek Yüksek Okulumuza bağlı iki bölüm açıldı. Bu yıl ilk kez öğrenci aldı. Her biri 30 öğrenciden oluşan iki bölümünde şu an itibarı ile kontenjanı doldu. 2014-2015 öğretim döneminde Nurhak’ta Elbistan MYO’ya bağlı iki bölümde eğitim başlayacak. Şuanda öğrencilerin eğitim göreceği binanın tadilatı ve restoresi yapılıyor. En kısa zamanda da tamamlayıp öğrencilerimiz için en iyi şartlara sahip bir mekân haline getireceğiz. Bu konuda bizlere büyük destek sunan başta Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş ve diğer yetkililere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Nurhak Belediye Başkanı Av. Ahmet Akkuş ise, ilçede üniversite eğitiminin başlamasının sevindirici bir gelişme olduğunu kaydetti. Başkan Akkuş, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu’nun EMYO’ya ait 2 bölümü Nurhak’ta açmasına izin verdi. Türkiye’nin değişik bölgelerinde de sürdürülen bu uygulama ile öğrenciler eğitimlerini Nurhak’ta sürdürecekler. Ben Nurhak Belediye Başkanı olarak bu konuyu çok önemsiyorum. Daha önceki açıklamalarımda da burada eğitim görecek öğrencilere gerekirse makam odamı bile tahsis edeceğimi belirtmiştim. Şuanda da gençlerimizin eğitimi için ilçe merkezimizdeki bir ilkokulu tadilattan geçiriyoruz. Gençlerimize rahat ve güzel bir mekânda eğitim görmeleri için her türlü desteği sunacağız” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...