Home , Manset Haberler , Özgür Yaşam Festivali Yapılacak

Özgür Yaşam Festivali Yapılacak

17-20 Temmuz tarihleri arasında Meleti’nin Kürecik ilçesinde yapılacak Özgür Yaşam Festivali, “Doğa kırımına, HES’e, asimilasyona son!” şiarıyla gerçekleşiyor.

Özgür Yaşam Festivali Yapılacak
Özgür Yaşam Festivali Yapılacak

Elbistan Partizan, Kürecik’te gerçekleştirilecek festivale çağrı yaparak hazırladığı programa ilişkin bilgi verdi.

Programa göre festivalin birinci günüOsmanlıdöneminin faşist zihniyeti tarafından katledilen yiğit devrimci Kasım oğlu Mehmet Ali’nin mezarının ziyaret edilecek. Mezar ziyareti sonra Kasımoğlu Mehmet Ali’nin kişiliği ve Türkiye Devrimci Hareketi önderleri ile Gezi İsyanı’nın konuşulacağı panel yapılacak ve panel sonrasında müzik dinletisi gerçekleştirilecek.

İkinci gün ise Elbistan Hasanali ve Atmalı Kaşanlı köyünden başlayacak olan HES’e hayır yürüyüşü ile Gücük nahiyesi askeri karakola yürünecekt. Gücük’te HES hakkında bilgilendirme toplantıları yapılacak ve yürüyüş sonrası program müzik dinletisi ile sonlandırılacak. Ayrıca TKP/ML-TİKKO şehidi Seyit Külekçi’nin akrabaları ziyaret edilecek.

Programın üçüncü gününde Elbistan Sevdilli köyünde Peri suyu’na yapılmaya çalışılan  HES’e karşı yapılacak panel sonrası müzik dinletisi ile gerçekleşecek.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...