Home , Manset Haberler , Tatlar ve Kullar’da halk toplantısı

Tatlar ve Kullar’da halk toplantısı

HDP, Nurhak’ın Tatlar ve Kullar beldelerinde, ev ev dolaşarak kadınlara karanfil dağıttı, kadınların 8 Mart’ını kutladı.

Tatlar'da da büro açıldı
Tatlar’da da büro açıldı

Ardından her hafta olduğu gibi haftalık halk toplantısı yapıldı. Bu haftaki toplantıya gençlerin ilgisi daha yoğun olurken, “Nasıl bir parti? Nasıl bir belediyecilik? Nasıl yönetim?” konuları üzerinde duruldu, Nurhak Belediyesi Eşbaşkan Adayları Güllü Bulut ve Ali Orak, soruları yanıtladı.

Eğitim sistemi, dershanelerin kapatılması, AKP-Cemaat çekişmesi konusunda da sorular soruldu. Bu konuda da bir eğitimci olarak eğitim sisteminin ne kadar bozuk ve fırsat eşitsizliğinin ne kadar derin olduğuna dikkat çeken Ali Orak, dershanelerin kapatılmasını prensip olarak savunduklarını, ancak bunun alt yapısının hazırlanarak geçiş sağlanması gerektiğini söyledi, “Bugün dershaneler büyük bir rant kapısına dönüştü ve AKP-cemaat kapışması da bu rant üzerinden dönüyor” dedi.

Orak, Tatlar, Kullar ve Nurhak’ta öğrencilerin başarısızlığının nedeninin, ne çocukların tembelliği, ne de öğretmenlerin yetersizliği olduğunu söyledi, “Tümüyle mevcut ‘Paran kadar oku’ politikasının sonucudur” diye konuştu.

Daha sonra Kullar seçim bürosunda halk toplantısı yapıldı. Tatlar gibi Kullar’da da yeni katılımcılar çoğunlukta oldu. Kadınların da ilk kez katıldığı toplantıda konuşan Belediye Eşbaşkan Adayları Güllü Bulut ve Ali Orak, halkı oylarına sahip çıkmaya çağırdı.

Seçildikleri durumda ilçeyi Nurhak merkezli yönetmeyeceklerini, Tatlar, Kullar ve Barış beldelerinin meclisleriyle temsiliyetlerini sağlayacaklarını anlatan Orak, “Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz, derken tam da bunu kast ediyoruz” diye konuştu.

Nurhak Haber

ETHA

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...