Home , Manset Haberler , Tatlar’da da büro açıldı

Tatlar’da da büro açıldı

Maraş’ın Nurhak ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren HDP , merkez ve Barış Beldesi’nin ardından Tatlar’da da seçim bürosu açtı.

Tatlar'da da büro açıldı
Tatlar’da da büro açıldı

Açılışa, HDP Nurhak Eşbaşkan Adayları Ali Orak ve Güllü Bulut da katıldı. Açılışa halkın ilgisi yüksek oldu.

Ali Orak yaptığı konuşmada, Nurhak’ın kültürel kimliği açısından kozmopolitlik bir yapıya sahip olduğunu hatırlattı, “HDP olarak bu farklılıkların kabul edilmesinden yanayız. Bu kozmopolit yapısından dolayı Sünni’si, Alevi’si, Kürt’ü ve Türk’ü ile barış içerisinde bir arada bir arada yaşayarak Nurhak’ı hep beraber yöneteceğiz” dedi.

Orak, tüm inançların belediye yönetiminde temsil edilmesi için Nurhak’ta olduğu gibi Tatlar’da da mahalle meclislerinin kurulması gerektiğini belirtti.

Belediyenin tüm hizmetlerinden herkesin eşit yararlanacağını, mahalle meclislerinin aldığı kararların hayata geçirileceğini anlatan Orak, “Belediye Meclisi tutanakları halka sunulacak, her ay belediyenin gelir ve giderleri halka açıklanacak. İhtiyaçlar halkla birlikte belirlenecek” diye konuştu.

HDP’nin uyguladığı eşbaşkanlık sistemine de dikkat çeken Orak, “Eş başkanlık sistemi, hem kadın-erkek eşitliğinin hem de şeffaflığın güvencesi olacak” dedi.

Güllü Bulut da, kadınlarla birlikte yönetmek istediklerinin altını çizdi, “Geleceğimiz için HDP’de buluşalım” dedi.

Tatlar Beldesi, Sünni Müslümanların yaşadığı bir bölge.

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...