Home , Manset Haberler , Tuğluk ile Dora, Nurhak ve Elbistan’ı ziyaret etti

Tuğluk ile Dora, Nurhak ve Elbistan’ı ziyaret etti

Van Milletvekili Aysel Tuğluk ve Mardin Milletvekili Erol Dora, Nurhak ve Elbistan’da halkla bir araya geldi.

Tuğluk ile Dora, Nurhak ve Elbistan'ı ziyaret etti
Tuğluk ile Dora, Nurhak ve Elbistan’ı ziyaret etti

Van Milletvekili Aysel Tuğluk ve Mardin Milletvekili Erol Dora, Maraş’ın Nurhak ve Elbistan ilçelerini ziyaret etti.

Heyet, Nurhak girişinde 100’ü aşkın araçlık konvoyla karşılandı. Daha sonra Nurhak seçim bürosu önüne geçildi. Burada halka seslenen Van Milletvekili Aysel Tuğluk, “Nurhak’ın mücadelemizde ayrı bir yeri ve değeri var. Mahirlerin, Denizlerin ve İbrahim Kaypakkaya ların, Sinan Cemgil lerin bizlere emanetidir Nurhak. Onların yarattığı değerlere sadık kalacak, onları utandırmayacağız” dedi.

Konuşması sık sık sloganlarla ve alkışlarla kesilen Tuğluk, “Bugün halkların haklı ve güçlü, doğru bir seçeneği var. Umudun, barışın, kardeşliğin partisi var. Her gün gelişiyor, güçleniyor. Bunun için de saldırılara uğruyor. HDP’den korkanlar saldırıyor. Çünkü HDP onların artık korkusu. Onlar korkadursun, biz tam bağımsız, demokratik Türkiye’yi, özerk yerel demokratik yönetimi kuracağız. Bunun için kazanacağız. Yalancılara, talancılara, rüşvetçilere, hırsızlara geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından HDP Barış seçim bürosu ziyaret edildi. Nurhak seçim bölgesi olan Barış‘ta da halkla buluşan heyet, birlikte halay çekti. Buradan Hançıplak ‘taki Fidan Doğan ‘ın mezarı ziyaret edilerek konvoyla Elbistan’a geçildi. Elbistan’da seçim bürosunun açılışı yapılırken, kurdeleyi BDP Mardin Milletvekili Erol Dora kesti. Dora, yaptığı konuşmada, “Kimliğimiz, dilimiz, inancımızın ve düşüncemizin özgürleşerek, özgür yaşamı kuracağımıza inanıyoruz. Bunun için çok bedeller ödendi, ödemeye de devam ediyoruz. HDP güçlenerek geliyor. Bu da egemen güçleri korkutuyor. Karanlık güçlerin saldırısına maruz kalıyor. Ama ne olursa olsun HDP kazanacak, biz kazanacağız” dedi.

Türküler eşliğinde halaylar çekilerek etkinlik son buldu.

Kaynak: ETHA

Nurhak Haberleri

Elbistan Haberleri

İlginizi çekebilir...

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ta 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi

Maraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları ...