Elbistan halkı AKP’li belediyeyi protesto ediyor!

Bir süredir Maraş Büyükşehir  ve  Elbistan ilçe belediye başkanları arasında süren koltuk  ve rant savaşı sonucu Elbistan halkı adeta kaderine terk edildi.

Elbistan halkı AKP’li belediyeyi protesto ediyor!
Elbistan halkı AKP’li belediyeyi protesto ediyor!

Son 2 ay içerisinde Elbistan içme suyu ana aktarım depolarının bakımsızlığından dolayı ilk olarak klor tankının patlaması ile 3 gün su ihtiyacını kaynak sulardan sağlayamamış ve mağduriyet yaşamıştı.

Son olarak 27 Temmuz 2016 tarihinden itibaren  ise kirli su atık borusunu doğal içme suyuna karıştıran büyükşehir belediyesi çalışanlarının daha sonra tarihi geçmiş klorürü kaynak suyuna katarak kirli suyu arındırmaya çalıştığı yetkililerin çalışmaları sonucu ortaya çıkarıldı.

Olay sonucu 25.000 Elbistanlı yüksek ateş, kusma, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleri ile hastaneye akın etmelerine rağmen, belediye yetkilileri suyun içilebileceğini duyurdu. Hastanelerde yeteri kadar doktor ve ilaç olmaması sonucu hastaların tedavisi gecikti. Buna rağmen olay kadere bağlanarak halk kaderine terk edilmektedir .

bYaşanan olaya tepki amacıyla facebook üzerinden örgütlenen Elbistan  halkı 2 Eylül’de  Elbistan Maraş Büyükşehir Bel. Su işleri binası önünde olma  çağrısı yaptı.

Elbistan Özgür Gelecek Gazetesi Okurları

İlginizi çekebilir...

zeynel-bozkurt-nebahat-celik-hamza-takmaz-alevi-koyu-ezan-okuma

‘Karakollarda ezan okutulması, asimilasyon politikasının devamıdır’-VİDEO

Dersim’in Mazgirt ilçesine bağlı Muxundi (Darıkent) köyüne Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan’ın bir süre önce …